Refah için hazırlanan görsel Bild’i rahatsız etti

İsrail’in Gazze Şeridi’ne 7 Ekim 2023’ten bu yana düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 36 bini aştı.

İsrail ordusu, Uluslararası Adalet Divanının “saldırıları durdurma” kararına rağmen Refah şehrinde yerinden edilen Filistinlilerin kampına saldırı düzenledi. 46 Filistinli vefat etti.

Tüm dünyayı ayaklandıran gelişme sosyal medyada da büyük yankı buldu. Refah’a dikkati çeken kampanyalar düzenledi.

Saatler içerisinde sanat camiasından spora milyonlarca kullanıcı tarafından paylaşılan görseller, Avrupa’nın en büyük dünyanın üçüncü büyük tirajlı gazetesi Bild’i rahatsız etti.

Bild’de Felix Rupprecht imzasıyla yayımlanan habere, “Bu viral fotoğraf, terörü ödüllendiriyor” başlığı atıldı. Görsellerin yapay zekayla oluşturulmasına vurgu yapan Rupprecht, “Fotoğrafı paylaşan birçok genç Gazze’deki siviller için iyi niyetli ama farkında olmadan Hamas’ın ekmeğine yağ sürüyor.” ifadelerini kullandı.

Hamas’ın rehinelere tecavüz ve işkence ettiğini iddia eden Bild yazarı, “Evet, ‘Tüm gözler Refah’ta’ gerçek bir çağrıdır. Refah’ta sadece Filistinli siviller değil aynı zamanda İsrailli rehineler de var. Ve Hamas’ın taburları hala sağlam. ‘Tüm gözler Refah’ta’ İsrail’in misyonuna destek vermek anlamına geliyor olmalı.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir