Cinsiyet geçiş süreciyle çok konuşulmuştu… Fenomen Arya Arda Bektaş’a ‘dolandırıcılık’ suçlaması… O yalanla yüz binleri hortumladı


Türkiye’nin ilk erkek makyaj içerik üreticisi olan Arda Bektaş, cinsel yönelimini açıklayarak cinsiyet geçiş süreciyle gündeme gelmişti.

Arya Arda Bektaş bu kez, bir dolandırıcılık iddiasıyla gündeme geldi.

Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin tutuklanmasının ardından fenomenler hakkındaki suçlamalar artarken, Sabah gazetesinden Armağan Yılmaz’ın haberine göre, dolandırıcılık kervanına katılan fenomenlerden biri de ünlü fenomen Arya Arda Bektaş oldu.

Rukiye A. İsimli kişi, Arya Arda Bektaş’ın kendisini dolandırdığını ifade ederek şikayetçi oldu.

“GÜVEN KAZANDI”

Dilekçede yer alan bilgilere göre Rukiye A, ve Sema N, Arya Arda Bektaş’ın kendilerine İnstagram’da 550 binden fazla takipçisi olduğunu, sosyal medyada milyonlarca izlenip, insanların kendisine makyaj yapmak için sıraya girdiğini belirterek birlikte franchise zinciri kurarak iş teklifinde bulundu.

Sözleşme imzalayıp ilk franchise alan kişiler olunduğu takdirde 5 yıl boyunca kendisinden makyaj talep eden takipçilerine ve müşterilerine makyaj işlemini yapacağını, başka bir yerde makyaj işlemi yapmayacağı belirtildi.

Teklifi kabul eden Rukiye A. ve Sema N. franchise sözleşmesini imzalayarak kabul etti. Dilekçede mağdur kişilerin iş yeri açılmamışken avans niteliğinde paralar istendiği, 32 defada Arya Arda Bektaş’ın hesabına 787 bin TL para gönderildiği, banka dekontlarının mevcut olduğu ifade edildi.

Rukiye A. ve Sema N. dolandırıldıklarını 5 yıllık sözleşmenin 6. ayında telefonlarına gelen franchise hakkının ve sözleşmenin tek taraflı feshedildiği mesajıyla öğrendi. Arya Arda Bektaş’la iletişim kurmak isteyen mağdurlar, fenomene ulaşamadı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Dilekçede fenomenin işlediği suçun nitelikli dolandırıcılığa girdiğini, Arya Arda Bektaş’ın açmış olduğu “Arda Bektaş Professional Makeup Studio Kozmetik Ürünler San. Tic. A.Ş” ticaret ünvanlı, vergi numaralı, Kağıthane’de bulunan anonim şirketin hissedarı ve yöneticisi olarak bu şirketin ticari faaliyeti çerçevesinde dolandırıcılığı yaptığı kaydedildi.

Arya Arda Bektaş’tan savcılığa gidip şikayetçi olan Rukiye A. ve Sema N. aynı zamanda fenomenin yurt dışına çıkış yasağı konulmasını istedi.

Konuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir